0 CZK

Advent se v borovinském sídlišti dobře zabydlel.

Čas neuvěřitelně letí. Tradiční adventní neděle v Borovině, anebo lépe řečeno v sídlišti Za Rybníkem, probíhají letos již popáté. Za dobu svojí existence si vydobyly pozornost veřejnosti, a co je důležité, návštěvníky už dávno nejsou jen místní obyvatelé. Důvod je prajednoduchý - program je stále zajímavější a přináší vyváženou směsici kultury, vánočních tradic, ale také oblíbené trhy, včetně chutného občerstvení.

Program první z adventních nedělí zahájil krátce po jedné hodině odpolední moderátor Michal Lukáč, jinak též principál divadelního spolku Ampulka. Následoval krátký tematický vstup školního Divadélka Safra-porte ze zdejší "hotelovky" a pak přišli zkušení rockeři, neboli skupina TEA TR. Odpolední program na pódiu završili žáci Základní umělecké školy Třebíč - dětské pěvecké sbory Resonance, Notička a Osmina pod vedením Heleny Valové a mladí muzikanti z dechové sekce téže školy pod vedením manželů Matouškových.

Atrakcí a zajímavostí se zde našlo vícero, počínaje malováním na obličej, přes výstavu obrazů třeba k Ježíškově poště. O jídle a pití již byla řeč, a tak za pozornost pak nejvíce stála světelná show řízená hudbou smyčcového orchestru, jejímž vyvrcholením bylo rozsvícení bohatě zdobeného vánočního stromu a nádherných jesliček. Děti pak jistě nadchl malý světélkující kolotoč.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.