0 CZK

Dvojí rozsvěcení vánočního stromu je nejspíš málo obvyklou raritou.

Letošní rozsvěcení vánočního stromu na Karlově náměstí poprvé v dlouhé historii proběhlo primárně o první adventní neděli, aby mohl být strom pátého prosincového dne ponořen opět do tmy a vyčkat znovuuvedení osvětlení do provozu Mikulášem. Tato v republice nejspíš ojedinělá prapodivnost vyplynula z loňské diskuse, kdy vlastně má být strom správně rozsvícen. Následující průzkum mezi občany Třebíče sice nebyl nijak drtivě průkazný ve prospěch jedné či druhé varianty, ale aby se předešlo další diskusi, přistoupilo město k realizaci uvedeného "systému" rozsvěcování. No co, nejméně dětem to nejspíš bude vyhovovat, protože si kýžený tajemný okamžik mohou prožít opakovaně.

O první adventní neděli o páté hodině odpolední přišly na náměstí stovky lidí. Městské kulturní středisko Třebíč zajišťující hladký průběh rozsvícení stromu, muselo při absenci pódia přistoupit k neobvyklému, leč potřebnému opatření. Mrazivé počasí by docela určitě neprospělo zdraví vystupujících dětí, a tak dětský pěvecký sbor Slunko, stejně jako divadelní soubor Áčko ze Základní školy Třebíč, Týnská ulice, vystupily ve foyeru Malovaného domu. Na náměstí byl zajištěn pouze zvukový výstup.

Krátkou zdravici ke shromážděným lidem pronesl třebíčský radní a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Pacal, který také s přítomnými dětmi po rychlém odpočítání dal pokyn k rozsvícení asi patnáctimetrové jedle obrovské, instalované na Karlově náměstí počátkem týdne. Jak bylo již řečeno, příští "ceremoniál" proběhne 5. prosince, tentokrát za asistence očekávaného Mikuláše a jeho doprovodu. Vánoce mohou téměř začít...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.