0 CZK

První extraligové výhry před domácím publikem se o prodlouženém víkendu dočkali baseballisté Nuclears, když porazili Tempo Praha 3:2. Krůček od vítězství přitom byli i v následné odvetě, kterou rovněž hostil třebíčský areál Na Hvězdě. I přes těsnou prohru 1:2 si diváci přišli na své. Skóre sice neoplývalo vysokým počtem doběhů, ale o to víc se toho dělo na hřišti.

Utkání s Eagles Praha začínal na kopci za Třebíč Michal Pruša. Po výborném úvodu se mu ale přestalo dařit a několika pálkařům umožnil postup na první metu jejich trefením.

V obou utkáních vydrželi nadhazovači na kopci po celý zápas, což nebývá běžné. Všichni podali výborné výkony a tak bylo jasné, že rozhodnou případná zaváhání obrany. První doběhy přišly v obou duelech až během páté směny. Třebíčský nadhazovač Devon Barker si nemohl vynachválit spolupráci se zadákem Taylorem McKnightem. Jeho snažení na kopci podpořili hráči Nuclears i v útoku, kde si David Sklenář připsal stoprocentní úspěšnost se třemi hity ze tří nástupů na pálce. Velice důležitý odpal se povedl Filipovi Čapkovi, který v osmé směně stáhl dva doběhy a dostal Třebíč znovu do vedení. Trojmetovým odpalem se blýskl také Wesley Judish.

Američan Devon Barker odházel za Třebíč premiérovou výhru Nuclears v Extralize před domácím publikem. Na kopci vydržel celý zápas.

Právě tato zahraniční posila byla důležitou postavou v následujícím utkání. Oba nadhazovači přitom odvetě dominovali. Judish v dresu Nuclears nadělil soupeřům celkem 13 strikeoutů a Jake Rabinowitz z Tempa pak ještě o jeden strikeout víc. Tento Američan hrající za pražský celek se stal ústřední postavou zápasu, když v dohrávce utkání zařídil poslední aut chycením třebíčského běžce při pokusu o krádež domácí mety, kterou by Nuclears vyrovnali skóre. Na pálce se proti Rabinowitzovi prosadili v třebíčském dresu Ivan Hamža a dvěma hity také Radim Novotný.

Bohatý baseballový víkend uzavřeli muži Nuclears utkáním proti favoritovi z Eagles Praha. Třebíč se sice ujala ve druhé směně vedení, ale soupeř hned v následujícím inningu dokázal vyrovnat. V dalším průběhu se pak znovu projevily větší zkušenosti soupeře. Třebíč v závěru utkání už jen dokázala snížit porážku na konečných 5:10.

V sobotu 13. května bude od 16:00 hodin areál Na Hvězdě v Třebíči hostit lídra extraligové tabulky a dvacetinásobného mistra České republiky – tým Draci Brno. „I když se potýkáme s chybami v obraně, naše hra je stále lepší a lepší. V útoku zaznamenáváme pořád víc hitů. Teď nás ale čeká nejlepší soupeř v Extralize. Rádi bychom proti Drakům sehráli důstojnou roli,“ říká k výkonům nováčka v soutěži a nadcházejícímu utkání trenér Třebíče Jan Gregor.

TEXT A FOTO: ROBERT VÁVRA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.