0 Kč

www.trebic.news

kulturní a společenský magazín

S aplikací EPP už pomáhá téměř 600 tisíc Čechů

S aplikací EPP už pomáhá téměř šest set tisíc Čechů.


Za 7 let rozdělili přes 160 milionů korun.

Udělat něco pro své zdraví, a přitom podpořit potřebné. Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem. Díky široké nabídce aktivit si ji oblíbily stovky tisíc lidí. Společně tak podpořili 2 143 neziskových organizací po celé České republice částkou přes 160 milionů korun. 

Alespoň jednou týdně se sportu nebo rekreační fyzické aktivitě věnuje každý třetí obyvatel České republiky. Stále více jich přitom při své oblíbené sportovní činnosti používá aplikaci EPP-Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Zatímco honba za kilometry nebo spálenými kaloriemi totiž motivuje jen opravdové nadšence, možnost nasbírat při nejrůznějších pohybových aktivitách body pro neziskové organizace ve svém okolí nadchne i ty největší lenochy. Aplikace „EPPka“, která pohyb s pomocí druhým propojuje již sedm let, si tak získala srdce už téměř 600 tisíců Čechů. Ti s její pomocí od roku 2015 podpořili 2 143 projektů po celé republice v hodnotě 160 092 745 korun. 

„EPPku jsme od začátku zamýšleli jako aplikaci pro každého, kdo má chuť pomáhat a může se aspoň trochu hýbat. Najdete ji proto jak v mobilech nejlepších českých olympioniků, tak rekreačních sportovců, zapálených turistů, ale třeba i rodičů malých dětí, kteří rádi chodí na procházku s kočárkem, pejskařů, houbařů, nebo vozíčkářů. Nezáleží na tom, jestli běžíte ultramaraton, nebo jdete do obchodu pro rohlíky, každý metr se počítá,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková. 

Jedním z konkrétních a nedávných příkladů pomoci je nákup nové pračky pro Azylový dům pro rodiče a děti, který provozu Oblastní charita Třebíč.  Azylový dům slouží k přechodnému ubytování rodin s dětmi i samotných žen, které se nachází v nepříznivé sociální situaci. 

„Děkujeme za finanční dotaci a v ní obsažený pohyb každého, kdo přispěl. Pořízená profesionální pračka je odolnější a má kratší dobu praní. Šetříme tím na opravách a zároveň zajišťujeme vyprání všeho, co mámy, tátové i celé rodiny s dětmi potřebují,“ řekla Magdaléna Nováková, koordinátorka Azylového domu pro rodiny s dětmi.

Za dobu fungování aplikace EPP už podpořili její uživatelé projekty na jižní Moravě za více než 16 miliónů korun, na Vysočině pak za téměř 8 miliónů korun.  

Na výběr mají EPPkaři v současnosti celkem 26 různých pohybových aktivit. Nadace ČEZ také reaguje na nejrůznější trendy a náměty samotných uživatelů. Loni třeba rozšířila aktivity o plogging, což je běh spojený se sbíráním odpadků, populární zejména ve skandinávských zemích. Ulevit přírodě od nepořádku po neukázněných turistech mohou EPPkaři třeba při zdolávání některé z etap Cesty Českem, projektu, který motivuje zájemce obejít celou republiku kolem dokola. Nadace ČEZ vyšla rovněž vstříc požadavkům na vytvoření funkce, která umožňuje propojit jednotlivé uživatele do virtuálních týmů, aby si lidé mohli navzájem sdílet výsledky a motivovat se k lepším výkonům. 

Se zapnutou aplikací zatím EPPkaři zdolali 41 845 173 kilometrů, což odpovídá zhruba třetině vzdálenosti Slunce od Země nebo 54 zpátečním letům na Měsíc. Dohromady pak strávili pohybem 7 226 475 hodin neboli 825 let. Jinými slovy, pokud bychom odečetli všechny nasportované hodiny, dostaneme se někam do roku 1197, kdy na český trůn nastupuje Přemysl Otakar I, saracénští piráti sužují jižní Francii a Čingischán podniká ničivé nájezdy na území severovýchodní Číny.  

Kompletní informace k aplikaci najdete na

www.pomahejpohybem.cz nebo FB profilu EPP Pomáhej pohybem.

Jana Štefánková, specialista komunikace ČEZ a zástupce Nadace ČEZ pro Vysočinu a jižní Moravu

Z třebíčské historie

z třebíčské historie

Poskytujeme prostor mladým, začínajícím autorům.
Nahlédněte do e-shopu na knížky z vlastní produkce. 

E-shop

Blog

Archív

Třebíč a okolí