0 CZK

Jaký byl Vaňkův přínos pro Třebíč? A jak se píše knížka?

Po úspěšném uvedení knížky Sabiny Lászlové Starosta Josef Vaněk před koncem roku 2018, zahájila autorka přednáškový cyklus povídání o Josefu Vaňkovi, v němž nejen představuje svoji knižní prvotinu a hovoří o tom, jak kniha vznikla, ale především přibližuje život a osud nejdéle sloužícího starosty města Třebíče v době první republiky.

Sabina Lászlová o J. Vaňkovi

Sabina Lászlová, studentka druhého ročníku Gymnázia Třebíč, se začala o Vaňkův příběh blíže zajímat v patnácti letech, o rok později představila útlou vázanou knížku s dobově laděnou obálkou nabízející pohled do tváře starosty Vaňka. Publikace vzbudila zájem nejen svým obsahem, ale také autorčiným věkem.

Jestliže tímto počinem Lászlová prokázala nemalou dávku odvahy, pak rozhodnutí o pokračování popularizace Vaňkova odkazu formou povídání nad knížkou je neméně obdivuhodné. Začátkem února letošního roku zahájila ve spolupráci s vydavatelem své knihy přednáškový cyklus, určený široké veřejnosti, tedy jak třeba školákům, tak taky pamětníkům a zejména třebíčským patriotům.

Sabina Lászlová o J. Vaňkovi

První povídání Sabiny Lászlové o Josefu Vaňkovi nabídlo ve svém programu Městské kulturní středisko Třebíč v pátek 8. února ve velkém sále Národního domu. Autorka poutavé vyprávění doprovodila vlastní podrobně zpracovanou obrazovou a textovou prezentací a za zhruba půldruhé hodiny trvající vystoupení byla několikrát po zásluze odměněna potleskem.

František Jůza
VIDEO A VIDEOFOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Zrecyklujeme

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.