0 CZK

Město Třebíč chce přímé vlakové spojení do Prahy.

Ve čtvrtek 29. listopadu navštívil Třebíč prezidentský kandidát a senátor Jiří Drahoš společně se senátorkou třebíčského regionu Hanou Žákovou. Na radnici přivítal návštěvu ze Senátu starosta Pavel Pacal a místostarostové Miloš Hrůza a Pavel Janata.

Senátoři přislíbili pomoc

Jiřího Drahoše, který byl v Třebíči poprvé, okouzlila obnovená židovská čtvrť. Starosta představil stručnou historii města, následná debata se točila kolem úspěchů i možných rozvojových příležitostí ať už ekonomických, spojených s výstavbou nového bloku v elektrárně Dukovany, tak spojených s turismem a rozvojem cestovního ruchu.

Oba senátory zajímalo, co Třebíč nejvíce trápí. „Třebíč nemá žádné vážné problémy, naopak máme spoustu příležitostí. Samozřejmě nás mrzí dlouhodobé přešlapování vlády ve věci výstavby jaderných bloků. Tak jako v mnoha dalších městech je zde největší potíží přemíra aut a nedostačující dopravní infrastruktura,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Pacal.

Další významné téma bylo vlakové spojení. Vedení města se senátorkou Žákovou domluvilo spolupráci ohledně realizace přímého vlakového spojení z Třebíče do Prahy. O tohle spojení významně stojí také město Znojmo a je i v zájmu Kraje Vysočina. „Aktuálně je cestování vlakem do Prahy časově velmi náročné a zahrnuje několik přestupů. V nejbližší době proběhne schůzka všech zúčastněných, včetně zástupců z generálního ředitelství Českých drah z Olomouce, a o možnosti přímého vlakového spojení z Třebíče do Prahy budeme jednat,“ slíbila Hana Žáková.

Irini Martakidisová, tisková mluvčí MÚ Třebíč
FOTO: ARCHIV MÚ TŘEBÍČ

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.