0 Kč

www.trebic.news

kulturní a společenský magazín

Sestry z Třebíče ve dvou finále mistrovství Evropy

Sestry z Třebíče ve dvou finále mistrovství Evropy


Od malička oblékají dres třebíčských Nuclears a na svém kontě mají bezpočet utkání na klubové úrovni i v reprezentaci. Hodiny strávené na hřišti letos obě zúročily v účast ve finále mistrovství Evropy. O mladší Denise jsme psali nedávno, když se softballovou reprezentací vybojovala evropský titul v kategorii hráček do 15 let. A o dva týdny později nastoupila do bojů o evropské zlato také její starší sestra Tereza Šustrová, tentokrát na baseballovém ME žen.

Tereza Šustrová byla oporou týmu na nadhozu proti Francii, obhájkyním mistrovského titulu, v základní skupině ME. Zatímco soupeřky vystřídaly hned čtyři nadhazovačky, Tereza vydržela na kopci celých pět směn. V utkání se dařilo také ostatním hráčkám českého týmu, a tak se zrodilo cenné vítězství nad úřadujícími šampionkami 11:9. Proti stejnému soupeři nastoupily Češky i ve finále, kde už se ale z vítězství radovala Francie, která v domácím prostředí dokázala obhájit mistrovský titul.

„Během finálových utkání člověku několikrát blesklo hlavou, že to všechno, co holky pro sport dělají a v čem je jako rodiče podporujeme, dává smysl.“ Říká Libor Šustr. Hrdý otec, který své dcery na všech turnajích bouřlivě podporuje. Nechyběl samozřejmě ani v dějištích ME. „Baseball a softball je pro nás rodinná záležitost, takže účast na turnajích je pro nás samozřejmostí. Navzájem se z tribuny podporují i Denisa s Terezou. Sportu jsem vděčný za to, jak mi holky vychoval.“  Shrnuje Libor při vzpomínání na začátky svých dcer, které se nejdřív musely dokázat prosadit v přesile kluků, čehož prý rozhodně nelitují.

Kombinace kvalitního klubového zázemí a podpory rodičů jsou společným jmenovatelem i u všech ostatních zástupců Nuclears, kteří reprezentují Třebíč a Českou republiku na mezinárodní úrovni. Na baseballovém mistrovství Evropy do 18 let v těchto dnech například startuje extraligový hráč Tadeáš Kalčev a na světové sérii Junior League v USA nastupuje hned pětice zástupců Nuclears – Jiří Balvín, David Bílek, Tomáš Venhoda, Tomáš Příhoda a Petr Urbánek. Zkušenosti ze zámoří si dovezla také Kristýna Klára Kuchaříková, která absolvovala softballovou Junior World Series ve státě Washington a devátým místem na mistrovství světa hráčů do 12 let se mohou pochlubit Daniel Dobeš, David Jílek a Alex Veselý, kteří se před pár dny vrátili z dějiště světového šampionátu na Taiwanu.

Text: Robert Vávra

Foto: archiv rodiny Šustrových, archiv organizátorů ME

Z třebíčské historie

z třebíčské historie

Poskytujeme prostor mladým, začínajícím autorům.
Nahlédněte do e-shopu na knížky z vlastní produkce. 

E-shop

Blog

Archív

Třebíč a okolí