0 CZK

Chytré parkoviště ve starém kabátě.

Parkovací stání budoucího "chytrého" parkoviště na Komenského náměstí byla v minulých dnech propojena a opatřena snímači. Po dokončení montáže kompletní technologie tak bude mít řídící centrum (snad městská policie) přehled o zaparkovaných vozidlech, a především o řádném placení za parkování. Pro řidiče naopak bude zřízena možnost za pomoci aplikace pro chytré telefony dostávat zprávu o tom, kdy je třeba parkoviště opustit nebo dorovnat příslušný poplatek za další stání. Potud je vše v pořádku, spokojená bude i městská pokladna.

Výstupky u parkovacích stání pro invalidy a před nabíjecí stanicí.

Nedošlo však k avizované výměně asfaltového povrchu celého parkoviště, drobné výtluky ale byly opraveny, zatímco nový "kabát" získala pouze příjezdová komunikace. Jak se rozřezané parkoviště vyrovná se zimní údržbou, ukáže čas. Nebudou zde ani dříve uvažované světelné indikátory volných míst, což by v zimě zřejmě také působilo problémy. Škoda, že týdenní uzavírky nebylo využito k opravě betonového žlabu odvádějícího povrchovou vodu, působícího zároveň jako spolehlivý trhač spojlerů. Auta jsou totiž dnes o mnoho nižší než v době, kdy parkoviště vzniklo.

Žlab spolehlivě trhá spojlery.

Parkovací stání podle původní "receptury".

Podobně je tomu s šířkou vozidel, která naopak je dnes větší, než u někdejší škodovky či trabantu. Nově vyznačená parkovací stání totiž zůstala v původní šíři. A kdy jindy byla větší příležitost nesmyslnou normu změnit?

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.