0 CZK

Také Třebíč nabídla architektonické skvosty.

Bez valného zájmu veřejnosti, avšak ke škodě těch, co nepřišli, proběhla ve středu 14. listopadu ve vestibulu radnice na Karlově náměstí vernisáž velice zajímavé výstavy architektonických děl uplynulých sta let.

Stavby století na radnici.

Projekt s názvem Stavby století republiky 1918-2018 pod záštitou Asociace krajů ČR přinesl zcela výjimečný soubor fotografií a textových dokumentů nejen na panelech, které jsou nyní umístěny v přízemí a v prvním poschodí radniční budovy, ale především v obsáhlé publikaci Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918-2018 vydané FOIBOS BOOKS Praha.

Zleva: Vedoucí projektu Oldřich Janota a starosta města Třebíče Pavel Janata.

Město Třebíč se může pochlubit hned trojicí "exponátů", kterými jsou budovy někdejších Uměleckoprůmyslových dílen Jana Vaňka v Sušilově ulici (také Spojených uměleckoprůmyslových závodů) a Městské spořitelny na Karlově náměstí, a pak také objekt Říčních lázní Polanka. Ve vystaveném souboru však nechybí významné stavby z Vysočiny a také z celé republiky.

Výstavu, která je dostupná v provozní době městského úřadu, uvedli starosta města Třebíče Pavel Janata a vedoucí projektu Oldřich Janota.

František Jůza
FOTO Z VERNISÁŽE: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.