0 CZK

Počasí se v sobotu zachovalo vůči oslavám macešsky.

Přestože meteorologové předpovídali na víkend déšť a zase déšť, všichni doufali, že předpověď jako obvykle příliš nevyjde. Vyšla. Druhý den oslav stoletého výročí vzniku Československa tedy z větší části propršel. Přesto připravený program byl naplněn bezezbytku a ti, kdo nepodlehli hrozbě promoknutí, mohli být spokojeni. Zejména na Karlově náměstí, ale i na Podzámecké nivě bylo stále něco k vidění a brzy po obědě, jen s malým zpožděním, přispěl do města president T. G. Masaryk. Před i po jeho návštěvě zněl na náměstí zejména swing v podání Melody gentlemen. Dopoledne poutali pozornost ponejvíce hasiči z Heraltic s historickou technikou.

Přijíždí president Masaryk...

President byl před radnicí přivítán současným starostou Pavlem Janatou, poté pozdravil obecný lid z okna starostovy pracovny. Po krátké návštěvě se odebral na Starou poštu, odkud dvě hodiny po poledni vyšel dobový průvod ke kostelu sv. Martina. Po krátkém ceremoniálu byla horolezci uložena do kupole městské věže kovová schránka - tubus se vzkazem příštím generacím.

TGM se starostou Pavlem Janatou.

Na náměstí zatím pokračoval odpolední zábavný program, taneční vystoupení, mažoretky či módní přehlídky, divadelní ukázka, prvorepublikoví četníci... V podvečer vystoupil orchestr Melody Makers s Ondřejem Havelkou, večer pak zakončil ohňostroj v národních barvách.

Jezdecká kavalerie v Hasskově ulici.

Přes nepřízeň počasí byla návštěva na náměstí i v podzámčí poměrně vysoká. Vždyť další oslavy budou nejdříve za sto let...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.