0 CZK

Svatý Martin sníh nepřivezl.

Přestože nepříjemé chladno, které v sobotu 11. listopadu panovalo na Karlově náměstí v Třebíči vyvolávalo diskuzi, zda svatý Martin, který měl na svém bílém koni do města přibýt v podvečer, přiveze i očekávaný sníh, nestalo se tak.

Nestalo se tak, byť ve vzduchu se jakýsi náznak sněhových vloček objevil. A tak Martin symbolicky vkráčel se svou družinou do centra cestou vedoucí od stejnojmenného kostela, tedy směrem od Vídeňské brány, ulicí Hasskovou. Doprovázely ho hordy prostého lidu, zejména pak dětí.

Po zdravici shromážděnému lidu pokračovala lidová veselice, při níž teklo především svatomartinské víno, otevřené již dopoledne jedenáct minut po jedenácté hodině. Ale k duhu přišly i horké, příjemně vonící nápoje, podávané u stánků na náměstí. Pak také tradiční husička, většinou ve vzájemné kombinaci.

Podle posledních zpráv se sněhová peřina poněkud zdržela na hranicích a není vyloučeno, že přece jenom v příštích hodinách dorazí. Svatý Martin už však bude na dlouhé cestě, aby se po roce do Třebíče opět vrátil. Děti zejména teď budou očekávat příchod Mikuláše. Prý už je nedaleko...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.