0 CZK

V kostele sv. Martina se hrála divadelní hra Václav.

Potkali se dva světci v jednom kostele? Tak by mohla zaznít otázka poté, kdy v pátek 9. listopadu v kostele sv. Martina dávali divadelní hru Václav. Leč skutečnost je jiná. Václavské divadélko, agilní soubor ze Základní školy Horka-Domky na Václavském náměstí, nastudovalo letos hru o smrti sv. Václava. Scénář napsala principálka souboru Irena Nahodilová volně podle knížky Veroniky Válkové a hra zaznamenává tradičně velký úspěch.

Světci u Martina

Pak už nechybělo mnoho a P. Jiří Dobeš z Farnosti Třebíč-město, kam kostel sv. Martina patří, přijal nabídku školního divadélka k účasti na oslavách svátku jeho patrona. Třídenní slavnosti, zahrnující mimo jiné premiéru rekonstruovaných varhan, byly zahájeny právě divadlem. Kostel byl plný mladých diváků a jejich rodičů, kteří dále pokračovali v putování s lampiony za sv. Martinem.

Světci u Martina

Václavské divadélko tak zažilo účinkování v netradičním prostředí, které však díky pochopení zdejšího faráře bylo pro obsah hry jako ušité. A že se všem přítomným představení líbilo, není snad ani třeba dodávat. Ostatně, dětem – hercům, bylo na očích vidět, jak moc si tuhle "štaci" užily.

Fotogalerie

Videoukázka z představení

František Jůza
FOTO A VIDEO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.