0 CZK

Trampský kotlík znovu vyprodal velký sál.

Písně táborových ohňů se už potřetí v pátek 6. října 2017 zpívaly v třebíčském Národním domě na Karlově náměstí. Ukázalo se, že tento hudební žánr má stále ještě dost příznivců, i když většina návštěvníků je buď v důchodovém věku nebo se mu nápadně blíží. Jenže o to větší nadšení vládne spolu s dobrou náladou při každém dalším podobném setkání milovníků trampingu a přírody vůbec. Ač by první pohled mohl vést k myšlence, že trampská píseň a všechno s ní spojené nemá šanci na přežití, je docela možné, že jde pouze a jenom o zrakový klam. Jde sice o záležitost převážně starší generace, avšak k té se pomalu přidávají zájemci dalších generací, vracející se k přírodě.

Současní trampové si však podobné filozofické otázky nekladou. Dělají to, co je léta baví, při čem si odpočinou a ještě se skvěle baví. Veselo bylo i v Národním domě. Scéna jakoby vyrostla přímo u táboráku, a ten zde taky plápolal! Požární předpisy však porušeny nebyly, ohýnek připravený Josefem Číhalem byl jaksi umělý, zato opékání špekáčků nad ním vypadalo zcela věrohodně. Ty špekáčky, s kterými zahajoval oblíbenou módní přehlídku Petr Ondra, skončily nakonec mezi diváky... Vtipné kostýmy vhodné k provozování trampingu nabídl přípravný výbor jako inspiraci návštěvníkům, pokud by snad někdo z nich dosud do přírody nezavítal.

Hudební část programu patřila skupinám Madeira Jihlava, Kati Brno, Panteři České Budějovice. Soumrak Třebíč pak doprovázel zmíněnou módní přehlídku. Aby bylo na co se dívat také o přestávce nebo před a po představení, byla v předsálí instalována výstava fotografií dokumentujících údolí řeky Jihlavy ještě před zatopením. Vzpomínky to byly více než nostalgické.

Trampský kotlík (jehož malinkatou repliku vyrobenou Zdeňkem Křížkem dostali všichni účastníci večera) byl naplněn zábavou až po okraj. Vtipně jím provedl Polda Šimeček, nestor podobných akcí a jeden z organizátorů, k nimž mimo už zmíněné patří také Aleš Lysák, Zdeněk Růžička, Michal Krpálek a samozřejmě Karel Průša. Patří jim dík, byl to příjemný večer mezi dobrými přáteli. Nejen k jeho průběhu se vrátíme někdy příště, oni totiž trampové mají hodně na co vzpomínat...

František Jůza

FOTO A VIDEO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.