0 CZK

Muži Nuclears si až prvního května spravili chuť po ne příliš vydařeném víkendu. Postup do dalšího kola Českého baseballového poháru se přitom nerodil úplně lehce. Tým z Vysočiny dokonce v Praze prohrával už 0:3. Skóre proti Old Boys se Třebíči podařilo otočit ve třetí směně na 6:3 a pak už jen přidávala další body.

Jan Urbánek (v bílém) se snaží u první mety vyautovat Jakuba Ondráčka. Ten ale patří k nejrychlejším běžcům v Extralize, takže svoji pozici uhájil.

„Old Boys je velice zkušený tým složený z bývalých hráčů Extraligy a my jsme přijeli do Prahy velice oslabeni.“ Začíná hodnocení utkání trenér Nuclears Jan Gregor, jehož svěřenci museli nastoupit během tří dnů ke čtyřem zápasům. „V extraligovém trojutkání jsme přišli o několik hráčů, kteří se zranili. Další pak hned po víkendu maturují a škola má samozřejmě přednost. Naštěstí se nám ale po nevýrazném úvodu začalo dařit na pálce, kde se prosazovali hlavně Kamil Pejchal a Wesley Judish.“ Říká k úspěšnému vystoupení Gregor. Nuclears v Praze vyhráli 15:3 a můžou se tak těšit na třetí pohárové kolo.

Američan Wesley Judish se dokázal za Třebíč prosadit o víkendu v pohárovém utkání na pálce proti Old Boys Praha.

V Extralize proti Hrochům Brno bohužel už tak úspěšní nebyli. Během prvního duelu držel třebíčské pálkaře zkrátka především americký nadhazovač Kenneth McDowall, který jim za šest směn nadělil 14 strikeoutů! V útoku se za Nuclears prosadili hlavně Američan Taylor McKnight a Jiří Novotný. Třebíč ale jen korigovala výsledek na konečných 2:8.

Hroši Brno se v Třebíči prosadili i díky agresivnímu běhu po metách. Pokus krádeže druhé mety Dana Kocoura se Lukáši Hlouchovi (v bílém) tentokrát podařilo zastavit vyautováním.

Následující odvetné utkání v Brně dokázal Hrochy držet na uzdě výborně házející Michal Pruša. Soupeř se proti němu prosadil jen v páté směně po sérii hitů, kdy se dostal do vedení 0:2. Další čtyři body přidali Hroši až po vystřídání třebíčského nadhozu v osmé směně. Hráčům Nuclears se v posledním inningu jen podařilo upravit výsledek na 1:6.

Australan Tyler Chappell ve službách Třebíče má na nadhozu pro pálkaře velice nepříjemný styl. Proti Hrochům Brno to ale tentokrát nestačilo.

Před domácím publikem se muži Nuclears měli představit už v pátek. Kvůli špatnému počasí ale byly v tento den všechny extraligové zápasy zrušeny a přesunuty na neděli. Hroši pokračovali v soustředěném tlaku i Na Hvězdě a trpělivě dokázali přidávat bod po bodu až na konečných 0:7. Po Američanovi Judishovi nedokázal brněnský tým zastavit ani střídající australský nadhazovač Tyler Chappell. Diváci mohli vidět také další extraligový homerun na třebíčském hřišti. Tentokrát v podání Matěje Menšíka z Hrochů.

Nadcházející prodloužený víkend se mohou diváci Na Hvězdě v Třebíči těšit na pořádnou porci baseballu. Muži by mohli mít šanci na první domácí extraligovou výhru především v sobotu 6. května, kdy na svém hřišti přivítají hned ve dvou utkáních Tempo Praha. To má na svém kontě, stejně jako Třebíč, zatím jen jednu výhru. Zápasy začínají ve 13 a v 16 hodin. Už v pondělí 8. května pak pokračuje Na Hvězdě Extraliga utkáním Nuclears proti Eagles Praha. Začátek zápasu je opět ve 13 hodin.

Robert Vávra

FOTO: ROBERT VÁVRA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.