0 CZK

Železná neděle ve znamení proměnlivého počasí.

První neděle adventní, aneb železná, znamenala na řadě míst v republice rozsvícení vánočních stromů. Stejně, jako v Třebíči, kde v minulosti tenhle důležitý předvánoční úkol zajistil vždy Mikuláš. Jenže doby se mění a tak je každému učiněno zadost, když strom na Karlově náměstí svítí již od úvodní neděle adventní.

Starosta Pavel Pacal s malým zpěvákem rozsvěcí vánoční strom.

Počasí si vybralo právě dobu rozsvěcování za velice vhodnou ke změně také. Začalo tedy pršet do mírného mrazu a během chvíle to bylo na chodnících znát. Jako pořádající Městské kulturní středisko Třebíč, tak i radnice neponechala nic náhodě a úklidová firma tudíž zavčas vyslala jak techniku, tak pracovní četu k zabezpečení komunikací. O páté hodině odpolední se lidé semknuli kolem Malovaného domu, jiní zase zaplnili náměstí...

Vánoční strom 2018.

Před galerií vystoupil trumpetový soubor Základní umělecké školy Třebíč a Pěvecký sbor Okáček při MŠ Duha. Pak starosta města Třebíče Pavel Pacal, doprovázen prvním místostarostou Milošem Hrůzou, krátce pozdravil občany a spolu s malým klučinou ze souboru se jal rozsvítit vánoční strom a betlém pod ním. Klukovi vysvětlil odpočítávání, ale k všeobecnému veselí se ozvalo: "Tři... jedna... ". A strom se poslušně rozsvítil. Klučina se s tím prostě nemydlil a rázem se pro celé náměstí stal hrdinou slavnostního adventního večera. Byť sám zůstal oněměle zírat na krásnou jedli obrovskou, která s nádhernou světelnou výbavou převzala střežení města pro období Vánoc 2018.

František Jůza
FOTO: TREBIC-NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.