0 CZK

Poprvé radnice přiznává, že se stavbou podchodu není všechno v pořádku.

Když jsme před časem psali o podivné projektové dokumentaci ke stavbě nového mostu v Poušově, nebylo to všem na radnici po chuti. Avšak i laik pozná, že stavět bez řádného geologického průzkumu je spíše sázkou do loterie. O jednom z důvodů, proč tomu tak je, jsme se zmínili nedávno. Vyhlašovatel dodavatelské soutěže, v tomto případě město, je do značné míry vázán nejnižší nabídkou. Rozhodnout jinak lze, v této neklidné době to ovšem může znamenat podezření z korupce a nepravostí, proč si tedy dělat zbytečné příkoří. Jistou logiku to má, ale jde to nazvat i jinak, méně slušně. A jako by korupce tímto u nás byla vymýcena!

Most byl nakonec za poměrně intenzivní kontroly odboru dopravy a místostarosty Vladimíra Malého zprovozněn v plánovaném termínu. Zprovozněn ano, dokončovací práce však trvaly až podezřele dlouho. A další komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat. Na dnešní tiskové konferenci místostarosta Malý mohl jen konstatovat, že se stále staví. To už ve vztahu k podchodu v Sucheniově ulici, kde očividně dochází také ke zpoždění harmonogramu prací.

Tunel se zpozdí

Důvodů je několik. Jeden se stále opakuje – zpackaný nebo vůbec žádný geologický průzkum. Když mně před časem tvrdil jistý odborník, dobře z praxe znalý této lokality, že budou problémy "s šutrem", říkal jsem si, že třeba jednou v životě nemusí mít pravdu. Měl.

Jenže kámen či podloží obecně není jediným důvodem problémů. Jak potvrdil Vladimír Malý, firma, která obě akce – most i podchod – provádí, má problémy zejména v dokumentaci jako takové. Představební, ale také třeba následné. Most v Poušově sice stojí, ale chybí mu "papíry". Nelze říct, že by firma jako taková se nesnažila o nápravu. Padáka dostal ředitel, stavbyvedoucí... Jenže problém nejspíš přetrvává. Místostarosta Malý se rozhodně nad ním netváří šťastně. Přesto s trochou optimismu alespoň kvituje skutečnost, že na stavbě neztichly stroje a sice pomalu, leč přece, staví se.

Kdy bude "tunel" dokončen, na to asi nikdo teď nevsadí. Zatím se aspoň zdá, že v Třebíči nedopadneme podobně, jako třeba v blízké Starči, a stavaři se prostě jednoho dne nesbalí a neodejdou.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.