0 CZK

Štetl, to je Městečko – dialog, který zaujal středoškoláky.

V úterý 16. dubna ráno, krátce po otevření informačního centra a třebíčské Zadní synagogy, předstoupila před středoškoláky z Jihlavy dvojice dívek z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč, aby prezentovala jednoaktovku divadelního souboru Safra-Porte s názvem Štetl, to je Městečko.

Štetl, to je Městečko

Sám název a premiéra v synagoze tak trochu napovídá, že šlo o tematiku židovskou, vtipnou, avšak ve svém důsledku smutnou. Děj, či dialog Gabriely Šebkové a Jany Kopečkové je totiž vsazen do období holocaustu. Scénář i režie pak je dílem učitele češtiny uvedené školy a duše studentského divadélka PaedDr. Miroslava Koupila.

Krátké představení jihlavské gymnazisty, ale také ředitelku Městského kulturního střediska Třebíč, zaujalo natolik, že v sále nikdo téměř nedýchal. Úspěšné vystoupení jako by právě sem bylo předem určeno, a není tak ani překvapivé, že s jeho premiérou byl soubor oceněn na nedávné soutěži v krajském městě. Ani ředitelka kulturního střediska Jaromíra Hanáčková zde nebyla náhodou. Právě takové pořady, jak o něco později prozradila, by ráda v synagoze viděla častěji.

František Jůza
VIDEO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

 

Inzerce

Inzerce
Zrecyklujeme

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.