0 CZK

Desítky lidí si připomněly události17. listopadu.

Osmkrát seděl 17. listopadu večer písničkář Josef Vala u sousoší Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí v Třebíči, aby zazpíval písně Karla Kryla nebo Jarka Nohavici. Poosmé mu lidé zatleskali, protože Vala a písničky, které zpívá, sem tak nějak už patří. Stejně, jako Dětský pěvecký sbor Slunko vedený sbormistryní Helenou Noskovou, který si rád s ním zazpívá nebo jen tak zabrouká, stejně jako desítky lidí kolem.

Josef Vala a Dětský pěvecký sbor Slunko.

Předtím ale promluvil k lidem starosta města Třebíče Pavel Janata. Jak jsme u něj zvyklí, s rozumem a bez zbytečných emocí připomněl obě historické události, které se k 17. listopadovému dni v letech 1939 a 1989 vázaly. V prvním případě s tragickými následky, ve druhém s výsledkem o mnoho více pozitivním. Tak jak tak, hlavní roli zde vždy hráli mladí lidé.

Starosta města Třebíče Pavel Janata.

Pavel Janata kromě vzpomínky vznesl jednu zásadní otázku. Jak by asi obstáli v obou dějinných případech současní protagonisté událostí posledního týdne? Odpověď, nechť každý hledá sám, starosta nesporně vystihl, co naši společnost dnes trápí.

Setkání Světlo pro sedmnáctý listopad, které tradičně připravilo Městské kulturní středisko Třebíč, uzavřelo Slunko státní hymnou, přičemž mnozí lidé na náměstí zpívali s sebou. Řada z nich pak zapálila další svíčky u "sochy"...
Tak třeba zase za rok, v šest večer u Cyrila!

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.