0 CZK

Neomylné připomenutí přicházejících Vánoc.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v prostorách konírny třebíčského zámku. Zahájili ji ředitel Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslav Martínek a kurátor výstavy Tomáš Hartman. Pohled na betlémy přilákal také senátory Hanu Žákovou a Jiřího Drahoše. Bývalý prezidentský kandidát byl exponáty podle svých slov velice mile překvapen.

Senátor Jiří Drahoš s ředitelem Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslavem Martínkem.

Tradiční vánoční výstava betlémů v konírně třebíčského zámku nabídne návštěvníkům v termínu od 30. listopadu 2018 do 6. ledna 2019 pohled na betlémy z "nepapírových" materiálů. K vidění bude více než 100 betlémů z různého materiálu - betlémy ze dřeva, slámy, cínu, skla, terakoty, vosku, moduritu, keramiky, kamene, kukuřičného šustí a mnoha dalších materiálů. Pro třebíčskou betlemářskou oblast jsou typické figurky malované na papíře či kartonu. Výjimka potvrzuje pravidlo, a tak na výstavě nebude chybět ani klasický stavěcí třebíčský betlém (s figurkami malovanými na kartonu). Tentokrát to bude betlém, který naše muzeum ještě nikdy nevystavovalo.

Výstavu zahájil ředitel Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslav Martínek.

Předměty na výstavu zapůjčili Muzeum v Bruntále, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Muzeum Velké Meziříčí, Jarmila Svobodová a Pavel Štrobl.

Pro dětské návštěvníky je připravena vánoční cesta po výstavě i edukativní program pro školy na téma Vánoce letí světem.

Vánoční výstava betlémů 2018

Tradiční Vánoční výstava betlémů je jedna ze čtyř výstav, na které se Muzeum Vysočiny Třebíč podílí. Od 8. do 16. prosince 2018 budou k vidění betlémy ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč na OÚ Předklášteří, dále v Městském muzeu ve Velké Bíteši ( 5.-30. prosince 2018) či na KrÚ Kraje Vysočina (od 5. prosince 2018). Od 7. prosince 2018 do 13. ledna 2019 se koná 43. ročník mezinárodní výstavy „100 Presepi in Vaticano". Třebíčské muzeum se zde prezentuje již pošestnácté.

Kromě výstavy muzeum připravilo:

Neděle 16. prosince 2018
- Vánoční dílničky (14–17 hodin)
- Divadlo pro děti v Kamenném sále (17:15 hodin)
- Zpívání u slámového betlému (18 hodin)

Čtvrtek 27. prosince 2018
- Vánoční dílničky (14–17 hodin)

František Jůza, s použitím tiskové zprávy Evy Novotné, Muzeum Vysočiny Třebíč
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.