0 CZK

Předškoláci vytvořili více než milou iluzi Vánoc.

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina a třebíčský radní Pavel Pacal zahájil ve středu 6. prosince ve Výstavní síni Předzámčí Vánoční výstavu nazvanou Práce dětí z mateřských škol - v tomto případě z ulic Obránců míru či Demlovy, a také z Kaštánku a Čtyřlístku.

Expozice připravená ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Třebíč představuje klasická vánoční a často neuvěřitelně nápaditá dílka, dokazující, že při výrobě ozdob lze využít mnoha jednoduše dostupných materiálů. Za úroveň a kvalitu zpracování by se pak nemuseli stydět ani žáci vyšších ročníků škol základních.

Příjemným zpestřením vernisáže výstavy se stalo vystoupení žákyň hudebního oboru Základní umělecké školy Třebíč pod vedením a za doprovodu Evy Lojdové. Do výstavní síně tak na chvíli vstoupily veselé písničky z dílny pánů Uhlíře a Svěráka.

Výstava bude přístupná v době provozu turistického a informačního centra u baziliky sv. Prokopa až do 21. ledna 2018 a docela určitě ji lze doporučit k návštěvě už v době předvánoční, kdy může posloužit jako dobrý námět ke sváteční výzdobě vlastní domácnosti.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.