0 CZK

Na sv. Martina se rozezní nové varhany.

Po několikaletém úsilí dostává sen o novém nástroji v kostele sv. Martina v Třebíči svoji konečnou podobu. Varhanáři v těchto dnech pracují na montáži dalších součástí nástroje. Nové varhany se třemi manuály a 33 rejstříky jsou postaveny do historických skříní z roku 1796 a zařadí se mezi největší a nejmodernější v regionu. Celkové náklady na stavbu nového nástroje dosáhly výše přes 10,4 milionu korun.

Nové varhany v kostele sv. Martina.

Oslavy začnou v kostele sv. Martina již v pátek 9. listopadu v 16 hod. divadelní hrou „Václav“, po níž bude následovat lampionový průvod k Misijnímu kříži. Sobota 10. listopadu bude ve znamení slavnostního koncertu souboru Musica animata s motety Karla Jenkinse v 16 hod. v kostele sv. Martina. Ve 20 hodin budou následovat Martinské hody v Klubu Hájek.

Vrcholem oslav bezesporu bude pontifikální mše svatá v neděli 11. listopadu v 9.30 v kostele sv. Martina, při níž nový nástroj požehná biskup Vojtěch Cikrle. Při mši svaté, která bude přenášena rádiem Proglas, zazpívá Svatomartinský chrámový sbor. Po bohoslužbě proběhne krátké zvukové představení nových varhan, zakončené polední modlitbou Anděl Páně. Nedělní sváteční odpoledne bude patřit již tradičně varhannímu koncertu Anny Kolaříkové, Věry Benáčkové, Jany Jedličkové „Na Martina u Martina“ se začátkem v 15 hodin. Po večerní bohoslužbě v 18 hodin si bude možné nástroj od 19 hodin prohlédnout zblízka při komentované prohlídce. Během celého dne bude možné si zakoupit adopční certifikáty píšťal v jednotlivých rejstřících a přispět tím na stavbu nového nástroje. Jste srdečně zváni.

Ing. Karel Tomek
FOTO: ING. KAREL TOMEK

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.