0 CZK

Miroslavu Horníčkovi by bylo rovných sto let.

Richard PogodaRicharda Pogodu pojilo s mistrem slova a českého jazyka Miroslavem Horníčkem letité přátelství. Když v současné době objíždí republiku s pořadem Vzpomínkové Hovory H, má stále dost "materiálu", aby vyprávěl příběhy a epizodky, které s Horníčkem prožil. Opravdu jich nebylo málo a zpravidla byly humorné či peprné. Jenže osobité vzpomínky prostě z paměti nevymizí a Pogoda se o ně dodnes rád podělí.

Městské kulturní středisko Třebíč ve středu 7. listopadu hostilo v Národním domě nejen Richarda Pogodu, klavíristu, skladatele a zpěváka. Spolu s ním přijel saxofonista Mirek Švihálek, a tak došlo i na řadu známých písniček. Horníček nejenže spolupracoval s Janem Werichem, ale pojilo je i vzájemné přátelství. Proto zazněly skladby známé ještě z Osvobozeného divadla, a také Horníčkovy texty zhudebněné právě Pogodou. A řada dalších.

Miroslav Horníček by v sobotu 10. listopadu oslavil rovných sto let. Je to až neuvěřitelné, vždyť jeho Hovory H z konce šedesátých let minulého století byly tak nadčasové! Tak jako jeho spolupráce s Pavlem Dostálem, s Karlem Krylem... Horníček nikdy nepodlehl tlakům a přes nejednu potíž vždycky bavil lidi. Jeho humor byl natolik inteligentní, že vždycky dokázal "převálcovat" i sebehloupější nařízení či zákaz.

Vzpomínkové Hovory H byly opravdu příjemnou vzpomínkou na člověka, který sám sebou ovlivnil další generace ve smyslu jemného, ale důrazného humoru, doslova bořícího jakékoliv bariéry. Vzpomínkou na Miroslava Horníčka...

Richard Pogoda a Mirek Švihálek

Viz také UČITEL ČESKÉHO JAZYKA

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.