0 CZK

Březen v Národním domě tradičně patří divadlu 2-3-4 herců.

Lehce humorným dramatem Petera Quiltera nazvaným 4000 dnů byl v pondělí 5. března 2018 zahájen již šestnáctý ročník oblíbeného Festivalu divadla 2-3-4 herců. Šestici březnových představení uvedli ředitelka Městského kulturního střediska Třebíč (MKS) Jaromíra Hanáčková a místostarosta města Třebíče Milan Zeibert. Poté přišel na řadu herecký koncert Hany Maciuchové, Ondřeje Nováka a Petra Stacha.

Matka se synem a jeho partnerem ve vzpomínkách uplynulých jedenácti let připomněli nezbytnost poslouchat sám sebe i v okamžiku, kdy se sám neslyším. Vzpomínanou dobu si však každý pamatuje jinak a vyvstává tak otázka, do jaké míry paměť utváří a ovlivňuje naši osobnost.

4000 dnů

Drama 4000 dnů přivezlo do Třebíče pražské divadlo Ungelt a podle reakcí a vyjádření některých diváků šlo ze strany pořadatele o velmi dobrou volbu. Jak představení obstojí mezi kompletní šesticí festivalové nabídky, rozhodnou sami diváci. Ti mají možnost hlasovat o nejlepší festivalovou inscenaci. "Vítězné představení získá sošku Andělky, tentokrát z dílny paní Skoumalové z Klučova," upřesnila vedoucí programového oddělení MKS Eva Malá. Festival vyvrcholí 22. března, kdy se v představení Manželství v kostce představí po boku Zuzany Kronerové patron festivalu, třebíčský rodák Oldřich Navrátil.

Případné zbylé vstupenky je možné zakoupit po předchozí informaci na telefonním čísle 568 610 013 v pokladně MKS v přízemí Národního domu. Úplný program festivalu je dostupný na www.mkstrebic.cz.

František Jůza
ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV MKS TŘEBÍČ

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.