0 CZK

Radnice nedokázala za tři čtvrtě roku označit ulice.

Na začátku prosince minulého roku, přesněji 7. 12. 2017, schválili třebíčští zastupitelé názvy nových tří ulic a přejmenování či pojmenování jednoho náměstí. Ulice se nacházejí v lokalitě Nové Město, Na Kopcích a byla jim přiděleny názvy Mjr. Krátkého, Kremláčkova a Tomanova. Dodnes zde nenajdete ani směrové označníky, ani tabulky, zpravidla umístěné na první stavbě v ulici. Ono to ani moc nejde, neboť se tady poměrně živě staví a že jde o ulici připomíná tak nanejvýš asfaltová komunikace, již nyní místy poničená třeba překopy.

Ostudou o to větší je skutečnost, že pojmenování se fyzicky dosud nedostalo ve stejném termínu schválenému náměstí Rabína Ingbera, tedy malému náměstíčku, které bylo do loňska nepojmenovanou spojnicí ulic Blahoslavovy, Leopolda Pokorného a Subakovy v lokalitě Zámostí. Ke změně názvu navíc došlo na návrh třebíčského rodáka Ing. Pavla Frieda, jenž se stal letos v létě Čestným občanem města Třebíče, přičemž slavnostní akt proběhl v Zadní synagoze, ležící právě na novém náměstí.

Náměstí Rabína Ingbera

Nedávno jsme psali o chybně uvedeném názvu Seifertovy ulice na směrovém označníku. Tady šlo o pochopitelnou chybu při výrobě a méně pochopitelné přehlédnutí někým, kdo měl práci zhotovitele převzít. V případě zmíněných ulic zaráží jak opomenutí odpovědných úředníků, tak i skutečnost, že se dosud nenašel nikdo ze sedmadvaceti zastupitelů, kteří o změnách hlasují, kdo by na nesplnění usnesení upozornil.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.