Za horizont, kam jiní jen sní…

Za horizont, kam jiní jen sní...
Za horizont, kam jiní jen sní...

V nádherném letním dni, pod blankytně modrou oblohou, se na letišti Západomoravského aeroklubu Třebíč odehrála jedinečná událost, která spojila duchovno s krásou letectví. Více než desítka lehkých letadel se seřadila na travnaté ploše, aby přijala požehnání od faráře Jiřího Dobeše z blízké farnosti.

Po slavnostní řeči a žehnání jednotlivým strojům se pan farář sám posadil do jednoho z letadel. Pilot aeroklubu ho vzal na krátký vyhlídkový let, během kterého si mohl užít panoramatické výhledy na malebnou krajinu Jihozápadní Moravy.

Celá akce byla nejen oslavou techniky a dovednosti pilotů, ale také připomínkou pokory a vděku, které nás mohou provázet při každém vzletu do nebes. Letní počasí, vřelá atmosféra a radost účastníků dodaly této události jedinečný charakter.

Tam v modré výši tiše plynou dny,
vrtule zpívá své vzdušné hymny.
Křídla, jak myšlenky svobodná jsou,
piloti sní s hlavou pod oblohou.
Vítr jim šeptá, slunce hřeje tvář,
svět z výšky ztrácí všednosti zář.
Za horizont, kam jiní jen sní,
v letadlech se plní jejich dny…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*